Tworzenie strony internetowej

Tworzenie strony internetowej

Agencje marketingowe Marketing Strony internetowe

Chcesz stworzyć stronę internetową, ale zastanawiasz się, czy sobie z tym poradzisz? Zapoznaj się ze wskazówkami zawartymi w tym artykule, dzięki nim przekonasz się, że tworzenie strony internetowej może okazać się łatwe.

Tworzenie strony internetowej – prosty projekt graficzny

Jak powinna wyglądać strona www?

Należy tutaj zapamiętać, że użytkownicy nie przywiązują zbyt dużej uwagi do wyglądu danej strony internetowej. Dla nich najważniejsze jest to, żeby w szybki i prosty sposób znaleźć interesujące ich informacje. Jeśli przeglądając Twoją stronę, będą natrafiali na jakieś niepotrzebne i niedziałające dodatki, może ich to zniechęcić i opuszczą daną witrynę. Dlatego tworzenie strony internetowej musi opierać się na prostocie. Polecane jest tutaj na przykład: nieużywanie zbyt wielu kolorów, wybieranie łatwych do odczytania czcionek oraz nieprzesadzanie z ilością grafik – aby użytkownik nie czuł się przytłoczony.

Tworzenie strony internetowej – intuicyjna nawigacja

Tworzenie strony internetowej wiąże się z łatwą nawigacją po danej witrynie. Użytkownik, będąc na Twojej stronie, powinien szybko odnaleźć to, czego poszukuje. Ważne jest to, aby nie zastanawiał się on nad tym, gdzie ma się dalej kierować. Dlatego struktura nawigacji po Twojej stronie internetowej powinna być bardzo prosta. Koniecznie pamiętaj, aby na każdej stronie używać breascrumbs. Nie zapomnij też o przydatnej funkcji wyszukiwania, która umożliwi użytkownikom jeszcze szybsze dotarcie do interesujących ich informacji. Ważne jest też to, aby trzymać się jednego schematu nawigacji na każdej stronie witryny.

Tworzenie strony internetowej – spójność

Przejrzystość strony internetowej

Tworzenie strony internetowej powinno opierać się także na ogólnej spójności. Chodzi tutaj o to, żeby wygląd każdej podstrony był powiązany ze sobą. Dokładniej mówiąc: schematy kolorów, tła, czcionki oraz styl tekstów muszą mieć jednolitą konstrukcję. Wszystko to wpływa pozytywnie, ponieważ ułatwia poruszanie się po stronie, dzięki czemu odbiorca zyskuje komfort użytkowania. Nie chodzi tutaj o sztywny i identyczny układ na każdej podstronie. Wygląd Twojej witryny musi zawierać spójność elementów, które się na niej znajdują. Twoja strona internetowa powinna być łatwa do odczytywania i odnajdywania poszukiwanych informacji przez odwiedzające ją osoby.

Tworzenie strony internetowej – responsywność

Tworząc stronę internetową, musisz także pamiętać o tym, aby była ona dostępna dla każdego odbiorcy i na każdym urządzeniu. Obecnie zdecydowana większość internautów przegląda strony internetowe na urządzeniach mobilnych. Dlatego ważne jest, aby stworzyć responsywną stronę internetową, czyli taką, która będzie w prawidłowy sposób wyświetlała się użytkownikom zarówno na smartfonie, tablecie, jak i laptopie. Jeśli tak nie będzie, to odbiorcy będą po prostu omijać daną witrynę, ponieważ przeglądanie informacji na stronie, która jest nieczytelna, jest męczące i zniechęcające. Nie ma więc tutaj wątpliwości, że tworzenie strony internetowej nie może już się odbywać z pominięciem responsywności.

Zachowanie konwencji projektowania stron internetowych

Gdzie umieścić na stronie internetowej?

Istotną rzeczą przy tworzeniu strony internetowej jest również to, aby zachować pewne konwencje przy projektowaniu witryn. Są one znane już większości użytkownikom Internetu. Wśród najpopularniejszych można wyróżnić: logo znajdujące się w górnym lewym rogu strony internetowej; główna nawigacja strony w lewo lub w górę; łącza zmieniające kolor lub wygląd podczas przesuwaniem nad nimi wskaźnikiem myszy; możliwość kliknięcia w logo i przeniesienia na stronę początkową. Zastosowanie powyższych wytycznych może znacząco wpłynąć na zdobycie sympatii użytkowników. Jeśli jednak nie wiesz, jak tego dokonać, to z pewnością pomoże Ci w tym najlepsza agencja marketingowa w Twoim mieście.

Tworzenie stron internetowych – wiarygodność

Tworzenie stron internetowych jest czasochłonnym zajęciem. Należy uważać, aby nie popełnić przy tym żadnych błędów. Pamiętać trzeba o tym, że bardzo ważna jest wiarygodność danej strony internetowej. Najlepszym sposobem na jej osiągnięcie jest uczciwość. Opisując swój produkt czy usługę, należy to robić rzetelnie i przede wszystkim zrozumiale dla odbiorcy. Tak, aby mógł on dowiedzieć się w jednym miejscu wszystkich informacji na temat interesującej go kwestii. Nie zapominaj także o przedstawieniu cen swojej oferty, ponieważ to również wpływa pozytywnie na wiarygodność Twojej firmy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
projektowanie stron internetowych strona www

Related Posts